Pomysł na dom za miastem

13 kwietnia 2015

Moc w kolorach

13 kwietnia 2015
Foto: Perspective
Art-Deeco Dori 2-7378Art-Deeco Dori 3-7387-2Art-Deeco Dori 4-7395Art-Deeco Dori 5-7403Art-Deeco Dori 6-7408Art-Deeco Dori 7-7413Art-Deeco Dori 8-7417Art-Deeco Dori 9-7418Art-Deeco Dori 10-7428Art-Deeco Dori 11-7435Art-Deeco Dori 12-7374Art-Deeco Dori 12-7438Dorota _ob Vintage
Foto: Dorota Cieplicka


Dorota Bartkowiak, żona, mama dwóch synów i absolwentka politologii na UAM jakiś czas szukała zajęcia w którym mogłaby się spełnić twórczo. Kobieta o artystycznej duszy i niesamowitej wyobraźni, w której kreują się niesamowite koncepcje. Swoją pasję zaczęła rozwijać już na drugich studiach –  aranżacji wnętrz, gdzie nauczyła się śmiało wykorzystywać swoje pomysły.

W międzyczasie zaczęła malować obrazy, którymi przystrojony jest cały dom Doroty. Znajdziemy w nich bajkowy świat, niczym z twórczości Marca Chagalla, gdzie realizm przeplata się z magią.

Taka też jest jej biżuteria, której projektowaniem Dorota zajmuje się od kilku lat.

– Tworzenie to moja pasja, którą wciąż rozwijam – mówi nam Dorota.

– Sam proces powstawania czegoś nowego i niepowtarzalnego wciąż pobudza moją wyobraźnię jeszcze bardziej. To pewna samonapędzająca się machina, swego rodzaju siła, dzięki której każdy artysta może tworzyć. Uwielbiam ten moment, kiedy pomysły w moich rękach nabierają realnych kształtów.

Rękodzieła, które tworzę są bardzo pracochłonne, ale to nie przeszkadza w rodzeniu się kolejnych pomysłów. Codziennie wpadam na nowe i myślę, co by tu jeszcze zrobić. Wciąż zaczynam nowe projekty i dopracowuję starsze, bo to co robię musi być perfekcyjne.

W tworzeniu swojej biżuterii Dorota używa różnych materiałów,  w większości naturalnych. Znajdziemy w niej  m. in.  kamienie półszlachetne, naturalną skórę, drewno, piórka, kawałki srebra i metalu a także jeans.

– Moim znakiem rozpoznawalnym jest obecność złota i srebra niemal w każdej mojej pracy, tak samo – pełno ich w moich obrazach i wnętrzach, które projektuję. Jednak to kolory dają mojej twórczości  prawdziwą siłę, uśmiech i radość. Wprowadzają do życia odrobinę magii.  Lubię je łączyć i eksponować w mojej biżuterii. Bo w kolorach jest moc.

 

Kontakt do artystki: cariatyda@tlen.pl

Fotografie: Dorota Cieplicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.